Představujeme se

O naší CHS

Kdo jsme

Jsme malá chovatelská stanice křečíků roborovského. Naší prioritou je odchovávat zdravá zvířata, která odpovídají standardu. Mláďata od nás jsou od malička zvykána na ruku, všichni křečíci jsou s námi v každodenním kontaktu a jsou zvyklí na běžný ruch domácnosti.

Naším aktuální zaměřením jsou kresby bílá a bílá s tečkou na hlavě, především v aguti barvě. Občas se vrhu objeví strakáči nebo skořicová barva. Nově se také věnujeme modrým zbarvením.

V čem bydlí naši křečíci

Naši křečíci bydlí v upravených plastových boxech (55x39x28cm), které můžu jedině doporučit. Křečíci roborovského rádi hrabou a do boxu je možné nasypat vysokou vrstvu podestýlky a tak jim hrabání umožnit. Zároveň křečíci z boxu při hrabání podestýlku nevyhazují. 

Každý box je vybaven miskou na jídlo, napáječkou, miskou s pískem pro činčily, domečkem (většinou z kokosového ořechu) a rourami ze dřeva a toaletního papíru. 


Čím krmíme

Hlavní složkou krmení našich křečíků je směs, kterou si sama míchám. Tuto směs tvoří zrniny, semínka, sušená zelenina, sušení mouční červi a další komponenty. 

Každý den křečíci dostávají čerstvou zeleninu (listový salát, římský salát, rajče, okurka...) a jednou za čas i kousek ovoce (jablko, hruška, hroznové víno...). 

Křečíci také 1x - 2x týdně dostávají moučné červy, vařené kuřecí maso, bílý jogurt, plnotučný tvaroh atd. jako zdroj živočišných bílkovin. Křečík je všežravec, a proto živočišné bílkoviny potřebuje ke správné funkci organismu.