Představení

O naší CHS

Kdo jsme

Jsme registrovaná chovatelská stanice křečíků Roborovského, založená v roce 2017. Naším cílem je odchovávat zdravá zvířata s kvalitním exteriérem a co nejklidnější povahou. Mláďata jsou u nás od malička zvykána na ruku, všichni křečíci jsou s námi v každodenním kontaktu a jsou zvyklí na běžný ruch domácnosti.

Stanice byla od roku 2017 do března roku 2024 registrována v Českém křeččím klubu. V současné době chováme pod záštitou anglického Midland & Southern Hamster Club. 

Naším aktuálním zaměřením jsou kresby bílá a bílá s tečkou na hlavě, nejčastěji v aguti barvě. Často se ve vrzích objevuje také strakatá kresba a skořicová barva. Okrajově se věnujeme též modrým zbarvením.


V čem bydlí naši křečíci

Naši křečíci bydlí v upravených plastových boxech (min. rozměr 56x39 cm), které můžu jedině doporučit. Do boxu je možné nasypat vysokou vrstvu podestýlky a umožnit tak křečíkům hrabání. Zároveň křečíci z boxu při hrabání podestýlku nevyhazují. Boxy se také snadno přenáší a čistí.

Každý box je vybaven miskou na jídlo, napáječkou, miskou s pískem pro činčily, domečkem (většinou z kokosového ořechu) a různými prolézačkami (dřevěné a papírové tunely, ruličky apod.)

Jako podestýlku používáme směs Chipsi super, jemných hoblin, hrubých hoblin a sena. Křečíci také mají k dispozici neparfémovaný toaletní papír na stavbu hnízd. 


Čím krmíme

Hlavní složkou krmení je naše krmná směs. Tuto směs tvoří zrniny (proso, lesknice, oves, pšenice...), různá semínka, sušená zelenina, sušený hmyz a další komponenty. Přidáváme také různé sušené i čerstvé bylinky. 

Několikrát do týdne křečíci dostávají čerstvou zeleninu (různé druhy salátů, okurku, mrkev, papriku...). Ovoce podáváme pouze velmi výjimečně, tzn. párkrát za rok.