Představujeme se

O naší CHS

Kdo jsme

Jsme chovatelská stanice křečíků roborovského. Naší prioritou je odchovávat zdravá zvířata, která odpovídají standardu. Mláďata od nás jsou od malička zvykána na ruku, všichni křečíci jsou s námi v každodenním kontaktu a jsou zvyklí na běžný ruch domácnosti.

Naším aktuálním zaměřením jsou kresby bílá a bílá s tečkou na hlavě, především v aguti barvě. Občas se vrhu objeví strakáči nebo skořicová barva. Okrajově se také věnujeme modrým zbarvením.

V čem bydlí naši křečíci

Naši křečíci bydlí v upravených plastových boxech, které můžu jedině doporučit. Křečíci roborovského rádi hrabou a do boxu je možné nasypat vysokou vrstvu podestýlky a tak jim hrabání umožnit. Zároveň křečíci z boxu při hrabání podestýlku nevyhazují. 

Každý box je vybaven miskou na jídlo, napáječkou, miskou s pískem pro činčily, domečkem (většinou z kokosového ořechu) a rourami ze dřeva a toaletního papíru. 


Čím krmíme

Hlavní složkou krmení je naše vlastní krmná směs. Tuto směs tvoří zrniny, semínka, sušená zelenina, sušení mouční červi a další komponenty. 

Každý den křečíci dostávají čerstvou zeleninu (různé druhy salátů, okurku, mrkev...) a jednou za čas i kousek ovoce (jablko, hrušku, hroznové víno atp.). 

Křečíci také 1x - 2x týdně dostávají moučné červy, vařené kuřecí maso, bílý jogurt, plnotučný tvaroh atd. jako zdroj živočišných bílkovin. Křečík je všežravec, a proto živočišné bílkoviny potřebuje ke správné funkci organismu.